Hukuk

Ticaret Davası İçin Avukat Şart Mı?

ticaret davasi icin avukat sart mi 20237

    Ticaret konusu günümüzde çok yönlü bir hal almıştır. Gerek dünyanın küçülmesi gerekse de ticarete konu olan malların çeşitlenmesi ile yöntemlerin farklılaşması şirketler açısından yeni ufuklar açmaktadır. Bunun yanı sıra girift bir alan ticaret eski nazaran yeni anlaşmazlıkların ortaya çıktığı bir zemin olma özelliği de kazanmıştır. Ticari şirketlerin kendi içinde ihtilaflar çıkabilir. Şirketin ülke içinden veya dışından rakipleri ile arasında ihtilaf çıkabilir. Bütün bu anlaşmazlıklar ticaret hukukun konusudur. Ticaret hukuku konusunda uzmanlaşmış olan ticaret davaları avukatı müvekkilinin hak kaybının önüne geçmek için gerekirse dava açabilir. 

Ticaret Davaları Avukatı Danışmanlık Yapar MI?

Bir şirketin yönetim kademesinde çeşitli anlaşmazlıklar yaşanabilir. Ekonomik kazancın olduğu yerde çeşitli ihtilafların yaşanması kaçınılmazdır. Konuda uzman olan ticaret davaları avukatı Türk Ticaret Kanunu ile çerçevesi çizilmiş kaidelere göre şirkete danışmanlık hizmeti vererek çözüme katkı sunmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle uluslararası ticarette mevzuata hakim bir avukatın varlığı şirket açısından son derece önemlidir. Bu sayede rekabetin çok çetin geçtiği uluslararası alanda bir hata yapılmasının önüne geçilmiş olur. Benzer şekilde, uzman bir avukat, ülke içinde iki rakip şirket arasında danışmanlık ve ara buluculuk hizmeti de vermektedir.

Ticaret Davası İçin Avukat Şart Mı?

Ekonomik zarara uğradığını düşünen kişi kendi çabası ile ticaret mahkemesine başvurabilir. Ancak mevzuata hakim olan uzman bir avukat hem süreci kısaltabilir, hem de başarı ihtimalini yükseltir.

Bir Yorum Yap