Finans

Ziraat Atm Para Çekme Limiti 2021

Ziraat Atm Para Çekme Limiti 2021, Ziraat Atm Para Çekme Limiti 2021

Bankamatikler bankalarda sıra beklemenize gerek kalmadan bankacılık işlemlerinin pek çoğunu yapabileceğiniz şubelerdir. Ziraat bankası Türkiye çapında en çok sayıda bankamatik ile hizmet veren bankalardan biridir. Komisyonsuz ve masrafsız olarak Ziraat atm para çekme limiti 2021 tutarı 5000 TL’dir. Bu limit üzerinde para çekme işlemleri için müşterilerinden belirli oranlardan komisyon almaktadırlar. Ziraat bankası ATM cihazları üzerinden kamu bankaları ile yapılan anlaşma gereği herhangi bir masraf alınmadan para çekilebilmesine müsade eder. Diğer bankaların müşterileri Ziraat ATM’leri üzerinden para çekerken kendi bankalarının belirlediği oranlarda komisyonlar öder. Ve en çok 500 TL’ye kadar para çekilebilmektedir.

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme

Pek çok bankada olduğu gibi Ziraat ATM’leri üzerinden de kartsız işlem yapılabilmektedir. Bunun için ATM’lerin kartsız işlem menüsünden girilmektedir. TC numarası ve sisteme kayıtlı olan cep telefonu bu ekran üzerinde işlenmektedir. Ekranda bireye ait kartlar listelenmektedir.  İşlem yapılacak kartı seçmelisiniz. Kart şifresi ekranda girilir ve cep telefonunuza alacağınız SMS ile şifre almış olursunuz. Gelen şifre doğrulama için gerekmektedir. Sonrasında para çekme işlemi Ziraat atm para çekme limiti 2021 aralığında yapılabilmektedir. Ziraat ATM’leri üzerinden pek çok işlem yapabilirsiniz. Bunlar para çekme, para transferi, para yatırma, ödeme işlemleri, yatırım işlemleri, bankkart işlemleri, çipli kart işlemleri olmaktadır.

Para çekmede olduğu gibi ATM’ler üzerinden para yatırmak istendiğinde günlük limit 20000 TL olmaktadır. Kartsız para çekme işlemlerinde kartın limitleri dahilinde işlem sağlanacaktır. Bunun yanında ilave bir kısıt olmayacaktır. Bunun yanında QR kod kullanarak ta ATM’ler üzerinden para çekilebilmektedir. QR kod ile günlük Ziraat atm para çekme limiti 2021 ise 1500 TL olacaktır. QR kod ile para yatırırken günlük limit ise 20000 TL olacaktır. Daha yüksek aralıklarda para çekmek istediğiniz zaman banka şubelerine şahsen müracaat etmeniz gereklidir. Para yatırma işlemleri için de şubeler üzerinden destek alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Bankanın belirlediği Ziraat atm para çekme limiti 2021 nakit çekiminizde önemlidir. Ancak ATM’lerdeki anlık limitte nakit çekebilmeniz için dikkat edilmesi gereken farklı bir nokta olacaktır. Çekmek istediğiniz tutar 6000 TL ise para çekme limiti 5000 TL olduğu için sadece 1000 TL için komisyon ödemeniz gerekli olacaktır. Komisyon ücretleri bireysel ya da kurumsal bankacılık müşterisi olup olmamasına göre değişmektedir. Limit üzerindeki her para çekme işlemi için 5 TL sabit kesinti yapan banka çekilecek tutarın yüzde 1,5’i kadar da komisyon kesmektedir. Ticari müşteriler ise 2,4 TL sabit ücret dışında herhangi bir masraf ile karşılaşmazlar. Farklı bankaların müşterileri Ziraat ATM’leri üzerinden limit üzerinde para çekmek istediklerinde ise çekilen tutarın yüzde 1,15’i kadar kesinti ile karşılaşırlar.

Bankaların günlük para çekme limiti gece 00.00 saatine kadar sürer. Bu saat sonrasında diğer güne geçen bankamatik sistemleri yeni günde Ziraat atm para çekme limiti 2021 tutarlarını günceller. Günlük para çekme limitini artırmak istiyorsanız doğrudan banka şubeleri üzerinden taleplerde bulunabilirsiniz. Ancak limit artırımı için bireylerin geçerli gerekçeler sunmalıdır ve şubelere gitmeden müşteri hizmetleri numaraları üzerinden de limit artırma taleplerini yapabilirler. Günlük para çekme limitleri bankalar tarafından belirlenmektedir ve değişiklik yapma haklarını saklı tutarlar. Güncel limitler yeni yıl ile belirlenmektedir. Banka müşterileri bu limitlerle yıl boyunca para çekim işlemlerini yapabilmektedirler. Ziraat Bankası bir kamu bankası olduğu için diğer kamu bankalarının müşterileri de herhangi bir ücret ödemeden banka üzerinden para çekme işlemleri yapabilmektedir.

İlginizi çekebilir: iPhone 6 ne zaman çıktı ?

Bir Yorum Yap