Güncel Fiyatlar

Beton Direk Fiyatları

beton direk fiyatlari 10313

Beton direk olarak adlandırılan ürünler çeşitli kullanım alanına sahiptir. Bu tür malzemeler hava şartlarından en az etkilenen türlerdir. Direkler dış ortamlarda kullanılır. Bundan dolayı da hava koşulları onlar üzerinde direkt etkiye sahiptir. Beton Direk Fiyatları araştırılırken fiyatlandırmayı ürün ölçüleri ya da kullanılacak malzeme gibi unsurlar belirler. Yağmur, kar gibi etmenler dış alanlarda kullanılan ürünleri doğrudan etkiler. Sıcak ve soğuk hava koşullarında oluşan ısı farkları dış mekanlarda kullanılacak ürünlerin yapısında bozulmaya yol açar. Bundan dolayı da beton malzemelerin daha dayanıklı olmaları tercih edilmelerine yol açar. Demir direklerden daha kullanışlı olan beton direklerin ekonomik olması da ayrıca önemlidir. Demir direkte kullanılacak demir miktarı ile beton direkte kullanılan demir miktarında %50’den fazla oranda tasarruf sağlanır. Bu durum da ürün maliyetini doğrudan etkiler. Bundan dolayı beton direklerin üretimleri daha uygun olurken aynı zamanda da dayanıklı olması da ayrı bir avantajıdır.

İlginizi çekebilir: Demir Fiyatları Ankara

Beton Direk

Beton direkler kullanılacakları alanlara göre üretilir. Bakım maliyetleri açısından da uygun ürünler arasında olmaları tercih edilmelerinde etkilidir. Kaçak akımlar açısından da beton direklerin daha güvenli olduğu görülür. Bunun yanı sıra ağır malzemelerdir ve taşınmaları konusunda sorun yaşanabilir. Beton Direk Fiyatları değişkenlik göstermesi ile dikkat çeker. Üretilecek ölçüye bağlı olarak bu oranlar farklılaşır. Direkler iletim ve dağıtım hatlarında kullanılan malzemelerdir. Beton, ağaç ya da demirden üretilebilen bu ürünler kendilerine özgü bazı yanlara sahiptir. Beton direkler çimento ve bazı katkı maddeleri aracılığı ile elde edilirler. Üretilmeleri sırasında içlerine bir miktar demir çubuklar kullanılır. Bu sayede malzemelerin birbirinden ayrışması ve kırılma engellenmiş olur. Beton direkler üretimleri sırasında dairesel kesitli ve konik şekilde imal edilirler. Demir direkler de beton direklerle aynı görevi görebilecek nitelikte olmasına rağmen üretildikleri malzemeler nedeni ile aralarında bazı farklar vardır.

Beton Direk Fiyat Listesi

Beton Direk Fiyatları söz konusu olduğunda çeşitli firmaların fiyatlandırmaları web siteleri aracılığı ile öğrenilebilmektedir. Günümüzde teknolojinin yaygın olarak kullanılması birçok bilginin internet ortamlarında kolay bir şekilde bulunmasına imkân tanımaktadır. Bundan dolayı da fiyat araştırması yapılmak istendiğinde dijital platformlardan istenilen bilgilere ulaşılabilmektedir. Beton direkler ve demir direklerin yanı sıra ağaç direkler de piyasada satışa sunulan ürünler arasında yer alır. Ağaç direklerin köknar, çam ya da ladin gibi ağaçlardan üretildikleri görülürken hava koşullarından etkilenmemeleri için de bu ürünlerde koruyucu işlemler yapılması gerekir. Ağaç direklerin mekanik dayanıklılık açısından sınırlı özellikler gösterdiği görülmektedir. Bu özelliği dolayısı ile de bir alanda kullanılacakları zaman aralarındaki mesafenin kısa olması önerilir. Beton direk fiyatları 240 cm’lik bir direk için 30.00 TL+ KDV olarak belirlenmiştir. 290 cm’lik bir direk ise 55,00 TL+ KDV’dir. Beton direkler yaklaşık olarak 3m ara ile dikilirken zeminde 40x40cm ölçülerinde çukur açılması gerekir. Bu çukurlar için öngörülen yaklaşık derinlik ise 50cm’dir. Bu sayede direğin zemine tutunması sağlanır ve yıkılma riski ortadan kalkar. Direkler zemine monte edildikten sonra 45m’de bir köşeye çift taraflı payandalar konması gerekir. Bu çift taraflı payandalar sayesinde durdurma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Direklere mukavemet kazandıran bu uygulamalar direklerin zemine döşenme aşamasında gerçekleştirilir. Direkler iletim ya da dağıtım amacı ile kullanılan malzemeler olurken aynı zamanda da arazilerin telle çevrilmesi gerekli olduğunda da onlardan yararlanılır. Arazilerin korumaya alınması gerekli olduğunda kullanılan direk türleri genellikle beton ya da demirden olur. Bu sebeplerden dolayı da direklerle ilgili fiyat araştırılması yapılırken kullanılacağı alana bağlı olarak arama yapılır.

Beton Direk Fiyatları 2023 Ne Kadardır ?

Beton direk fiyatları 240 cm’lik bir direk için 30.00 TL+ KDV olarak belirlenmiştir. 290 cm’lik bir direk ise 55,00 TL+ KDV’dir.

Beton Direk Nasıl Dikilir ?

Beton direkler yaklaşık olarak 3m ara ile dikilirken zeminde 40x40cm ölçülerinde çukur açılması gerekir. Bu çukurlar için öngörülen yaklaşık derinlik ise 50cm’dir.

Bir Yorum Yap