Maaş

Diş Hekimi Maaşları

dis hekimi maaslari 6421

Diş Hekimi Maaşları 2023 | Sağlık Bakanlığı Diş Hekimi Maaşları | Yeni Mezun Diş Hekimi Maaşları 2023. Diş hekimi olmak isteyen adayların üniversitelerin Diş Hekimliği Fakültelerini bitirmeleri gerekmektedir. Bu fakültelerde verilen eğitimin süresi 5 yıldır ve 5 yıllık eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar diş hekimi olarak görev alabilmektedir. Diş Hekimi Maaşları 2023 çalışılan kuruma bağlı olarak değişiklik göstereceğinden sabit bir maaştan söz etmek de mümkün olmamaktadır. Diş Hekimliği Fakülteleri’nde verilen eğitimler 2 yıl teorik olarak görülürken son 3 yılda pratik uygulamalar yapılmaktadır. Son yıl öğrenciler için klinik stajı uygulaması yapılmaktadır.

Diş hekimleri diş çürüklerinin tedavi edilmesinde, ağız ve diş sağlığı problemlerinde görev yapmaktadırlar. Diş hekimleri devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, kliniklerde ya da kendileri serbest olarak çalışabilmektedirler. Serbest olarak çalışan diş hekimleri kendi muayenehanelerini açmaları durumunda maaşlı bir hekimden daha fazla kazanabilmektedir. Bunda açılacak muayenehanenin hangi şehirde olduğu, lokasyonu gibi etmenler önemli rol oynarken açılan yerin büyüklüğü hasta ağırlama kapasitesi de önemli bir unsur olarak ortaya çıkmaktadır. Bu tür durumlarda diş hekiminin aylık kazancında belirgin bir artışın yaşanması da mümkün hale gelir. Serbest çalışan diş hekimleri 20.000TL ve üzeri kazanç elde edebilmektedirler.

İlginizi çekebilir: Savcı Maaşları

Sağlık Bakanlığı Diş Hekimi Maaşları 2023

Diş Hekimi Maaşları 2023 verileri dikkate alındığında yapılan zamların TUİK’in yaptığı yıllık enflasyon oranlarının açıklanmasına bağlı olarak değişiklik gösterdiği görülmektedir. Diş hekimlerinin hizmet yılları dikkate alınarak maaşlarının 5.750-6.500 TL aralığında değiştiği görülmektedir. Maaşlar belirlenirken dikkate alınan unsurlar arasında öncelikli olarak hizmet yılı gelirken bunun yanı sıra bakılan hasta sayısı ya da çalışanın evli olması, çocuk sahibi olması gibi durumlar da maaş oranlarını etkileyen unsurlar. Özel sektöre bakıldığında ise bu oranların artması söz konusu olurken çalışılan hastane ya da kliniğe bağlı olarak ücret artışının yaşanması mümkün olabiliyor. Özel sektör açısından değerlendirildiğinde ise diş hekimlerinin maaşlarının 10.000 TL’ye kadar çıkması mümkün hale geliyor. Ayrıca diş hekimi serbest olarak da çalışabilme şansına sahip ve bu meslekte kendi muayenehanesini açarak çalışan diş hekimlerinin kazançlarında da farklılıklar olması mümkün.

İlgili: Ankara İmplant

Yeni Mezun Diş Hekimi Maaşları 2023

Diş Hekimi Maaşları 2023 devlet hastanesi, özel sektör ya da serbest çalışmaya bağlı olarak değiştiğinden belirgin bir rakamın telaffuz edilmesi güçleşmektedir. Buna rağmen yeni başlayan bir diş hekiminin yaklaşık olarak 2.750 TL maaş alması mümkün olurken hizmet yılına bağlı olarak bu maaşın artması söz konusudur. Devlet kurumlarında çalışan diş hekimlerinin bu yıl açıklanan TUİK verilerine bağlı olarak enflasyon oranlarına uygun biçimde maaşlarına zam yapıldığı görülmektedir. Devlet kurumlarında çalışan diş hekimi maaşlarında hizmet yılı, çocuk sayısı ya da evli olup olmama gibi kriterlere bağlı olarak maaş belirlemesi yapılmaktadır. Buna göre maaşların da 5.750 TL ile 6.000 TL aralığında değiştiği görülmektedir.

Sağlık Bakanlığı Diş Hekimi Maaşları 2023 Yılında Hangi Aralıklardadır ?

Diş hekimlerinin hizmet yılları dikkate alınarak maaşlarının 5.750-6.500 TL aralığında değiştiği görülmektedir.

Yeni Mezun Diş Hekimi Maaşları 2023 yılında hangi aralıklardadır ?

diş hekimi maaşlarında hizmet yılı, çocuk sayısı ya da evli olup olmama gibi kriterlere bağlı olarak maaş belirlemesi yapılmaktadır. Buna göre maaşların da 5.750 TL ile 6.000 TL aralığında değiştiği görülmektedir.

Bir Yorum Yap