Güncel Fiyatlar

Kutu Profil Fiyatları

kutu profil fiyatlari 10300

İnşaat sektöründe yapı elemanı olarak kullanılan kutu profil bunun yanında otomotiv sektörü, cephe giydirme, merdiven korkuluğu, iskele, makine ve tarım aletleri gibi alanlarda da kullanılır. Kare ya da dikdörtgen olarak üretilen bu yapı malzemeleri, soğuk olarak haddelenmiş ya da dakape edilmiş bantlardan belirli kalite standartlarına göre ileri teknoloji kullanılarak üretilir. Belirli standart ölçüler üretim aşamasında dikkate alınır. Ancak müşteri talebine göre ölçülendirilir. Bu ölçülere göre kutu profil fiyatları farklı aralıklarda yer alabilir.

İlginizi çekebilir: Hurda Bakır Fiyatı

Kutu Profil Fiyatları Hesaplama

Müşterilerin taleplerine göre boyutlandırılan kuru profillerde et kalınlığı 0.7 ile 8.0 mm arasında değişiyor. Oldukça uzun ömürlü ve sağlam yapıya sahip olan bu ürünler standart olarak 6 metre boyunda üretiliyor. Özel siparişlerde 4 ile 12 m arasında değişen boylarda üretimlerde mevcuttur. Çok farklı alanlarda kullanılabilmelerinin yanında inşaat sektöründe çok fazla yer alırlar. Sadece çelik konstrüksiyon aşamalarında değişen çeşitli yapıların farklı aşamalarında da kutu profiller yer alır. Kullanım miktarına göre kutu profil fiyatları farklı aralıklarda yer alır. Ölçülerine ve niteliklerine göre fiyat aralıkları değişiyor. Ürün özelliğinin yanında boyu ve ağırlığına göre de fiyatlar değişir. Kutu profiller sağlamlığı ile dikkat çeken ürünler olmakta ve istenilen ebatlarda dikdörtgen ya da kare olarak üretilmektedir.

Alüminyum Kutu Profil Fiyatları

Kare ya da dikdörtgen olarak farklı et kalınlıklarında tasarlanan iç boş şekillere kutu profil denilir. Bunlar alüminyum malzemeden de üretilebiliyor. Bu alanda da istenilen her boyutta ve ebatta retimleri mümkündür. Alüminyum üretimlerde farklı alaşımlar bulunur. Savunma sanayisinde 7,000 serisi kullanılırken 6082, 6006, 6061 gibi alaşımlarda da kullanımlar bulunur. Profillerin özelliğine ve boyutlarına göre kutu profil fiyatları sunulmaktadır. Farklı alanlarda kullanılan bu profiller oldukça kullanışlıdır. Alüminyum malzemeden üretilen profiller beyaz eşya sektöründe de çok fazla rastlanır. Beyaz eşya kaplamalarında kullanılan bu malzeme sağlamlığının yanında şıklığı ile de beyaz eşyalara değer katar. Yiyecek sektöründe de bu malzemeye rastlanmaktadır. Özellikle döner sektöründe bu malzeme ile üretilen kutu profiller kullanılır.

Kutu Profil Fiyatları Ankara

Kutu profil seçimlerinde çok dikkatli olmak gereklidir. Kalitesiz, ucuz ürünlerden uzak durulmalıdır. Kuru profiller işlevsel özellikleri ve çevre dostu yapısı ile pek çok alanda tercih edilmektedir. Kolay monte edilebilmekte ve portatif yapıları ile farklı alanlardaki projelerde verimli bir şekilde kullanılabilmektedir. Geniş kullanım alanları bulunan bu ürünler uzun yıllar kullanılabilir. Maliyetini karşılayan bir verim sağlayan bu ürünler için kutu profil fiyatları araştırmaları yapılıyor. Kullanıcıları tarafından genellikle olumlu geri dönüşler sağlayan bu ürünler istenilen ebatlarda ve alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Kutu profillerinde ebatlarına göre fiyatlar ortaya çıkmaktadır. En küçük ebatlarda 10* 10* 0,80 DKP aralığında başlar. Metre fiyatı üzerinde toplam kutu profil fiyatları hesaplanır. Artan ebatlar metre fiyatlarının artmasını ve hesaplamalarda bu şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. En büyük ebatlar ise 40*40* 5 olabiliyor. Üretim aralığı olarak dış kesitlerde 10*10 mm’den başlayan kutu profiller 400* 400 mm’ye kadar çıkar. Et kalınlığı ise 0,70 mm ile 16.00 mm arasındadır. Boyları ise genelde standart olarak 6 metre şeklinde üretiliyor. Özel siparişler olduğunda 4 ile 16 metre aralığında ürünlerde imal edilebiliyor. Fiyat hesaplamalarında da profil ebatı, boyu ve et kalınlığı baz alınır. Genel satışlarda liste fiyatı üzerinden ıskontolarla çeşitli indirimler sağlanabiliyor. Profil fiyatını etkileyen unsurlar arasında profilin et kalınlığı, köşe ebatları, üretim kalitesi ve standartları, üretim normları, boy ölçüsü de yer alıyor. Kalite olarak ST37, ST 52 gibi seçenekler sunuluyor.

Kutu Profil Fiyatları 2023 Ne Kadardır ?

Kullanım miktarına göre kutu profil fiyatları farklı aralıklarda yer alır. Ölçülerine ve niteliklerine göre fiyat aralıkları değişiyor. Ürün özelliğinin yanında boyu ve ağırlığına göre de fiyatlar değişir.

Kutu Profil Nedir ?

İnşaat sektöründe yapı elemanı olarak kullanılan kutu profil bunun yanında otomotiv sektörü, cephe giydirme, merdiven korkuluğu, iskele, makine ve tarım aletleri gibi alanlarda da kullanılır.

Bir Yorum Yap