Güncel Fiyatlar

Sandviç Panel Fiyatları

sandvic panel fiyatlari 3829

2022 yılında sandviç panel fiyatları; çeşitlerine, metrekareye, kullanılacak olan dolgu malzemesine göre değişiklik göstermektedir. Sandviç panel fiyatları ; kullanılan dolgu malzemesinin kalınlığına göre de değişiklik göstermektedir. Taşyünü dolgu malzemesi en pahalı olandır. Sonra sırası ise; poliüretan malzeme de polistren malzeme gelmektedir. Dışı alüminyum ya da metal sac ile kaplanan, altında plak olan, ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılan sandviç panel; çatı ve cephe kaplamada kullanılmaktadır.

Sandviç Panel Fiyatları 2023

Alüminyum çarı sandviç panel ücretleri aşağıda kalınlıklarına göre verilmiştir:

 • 4 cm kalınlığa sahip polistren (Eps, Xps) dolgu malzemeli çatı sandviç panel kullanılacak olması durumunda; metrekare başına 20 Dolar ödenmelidir. Poliüretan malzeme kullanılması durumunda; aynı kalınlık için metrekare fiyatı 22 Dolar olmaktadır. Ayrıca eğer taşyünü dolgu malzemesi tercih edilir ise; bu fiyat 32 Dolar’a çıkmaktadır.
 • 5 cm kalınlıktaki polistren dolgu malzemesi kullanılan çatı sandviç panelin metrekare fiyatı 30 Dolar olmaktadır. Poliüretan malzeme için metrekare fiyatı ortalama 36 Dolar olarak belirlenmiştir.
 • 6 cm kalınlığı olan polistren dolgu malzemeli sandviç çatı panelinin metrekare ücreti 34 Dolar’dır. Poliüretan dolgu malzemesi için 6 cm kalınlıkta metrekare ücreti 38 Dolar olmaktadır.
 • 8 cm kalınlığı bulunan polistren dolgu malzemeli sandviç çatı paneli için metrekare başına 38 Dolar fiyat biçilmektedir. Poliüretan dolgu malzemesi ile aynı metrekarenin ücreti 42 Dolar’dır.
 • Sandviç çatı panelin polistren dolgu malzemesi kullanılarak yapılan ve 10 cm kalınlığı olanı metrekare başına 42 Dolar ödenerek alınabilmektedir. Poliüretan malzeme kullanılır ise; bu fiyat 46 Dolar’a çıkmaktadır.
 • 12 cm kalınlığa sahip polistren dolgu malzemeli çatı sandviç panel için metrekare başına ortalama 46 Dolar istenmektedir. Poliüretan malzeme için 50 Dolar’dır.

Sandviç Cephe Panellerinin Ücretleri Ne Kadardır?

Cephe sandviç panel fiyatları aşağıda verilmiştir:

 • 4 cm kalınlığı bulunan polistren malzeme kullanılır ise; metrekaresi 20 Dolar’a denk gelmektedir. Poliüretan malzemede 22 Dolar üzerinden hesaplanmaktadır.
 • 5 cm kalınlıktaki polistren dolgu malzemeli sandviç panel için metrekare fiyatı 30 Dolar olmaktadır. Poliüretan dolgu malzemesi için cephe panelleri metrekare başına 36 Dolar’dan hesaplanmaktadır.
 • 6 cm kalınlığı olan polistren dolgu malzemesi kullanılacak ise; metrekare başına 34 Dolar ödeme yapılmalıdır. Poliüretan malzemede 42 Dolar olmaktadır.
 • Polistren dolgu malzemesinin kalınlığı 8 cm olacak ise; panelin metrekare ücreti 38 Dolar olmaktadır. Poliüretan malzeme kullanılır ise; bu fiyat 42 Dolar’a yükselmektedir.
 • Polistren dolgu malzemeli sandviç panel için 10 cm kalınlıkta malzeme kullanılır ise; metrekare başına 42 Dolar ödenmelidir. 10 cm kalınlıkta poliüretan malzemenin metrekare karşılığı 46 Dolar’dır.
 • 12 cm kalınlığı olan polistren dolgu malzemeli cephe sandviç panel fiyatları; metrekare başına 46 Dolar’dır. Poliüretan malzemede aynı panel için bu tutar 50 Dolar’dır.

Sac Trapez Sandviç Panel Fiyatları Nasıldır?

Sac trapez sandviç panel fiyatları; 4 cm kalınlığı bulunan poliüretan dolgu malzemesi kullanıldığında, 0.50 mm sac trapez için 3 metresi 320 TL olarak hesaplanmaktadır. Aksesuar fiyatlarına bakıldığında ise; panel vidalarının 1.000 tanesi 200 TL ve panel mahyasının adeti ise 40 TL olmaktadır.

Sandviç Soğuk Oda Panellerinin Fiyatları Ne Kadardır?

Soğuk oda sandviç panellerinin ücretlerine bakıldığında; 80 mm kilitli panel için 22 Euro civarında bir ödeme yapılması gerekmektedir. Daha uygun fiyatlı soğuk oda sandviç panel fiyatları arayanlar ise; metrekare başına 20-25 Dolar ödeme yapabilecekleri yerler bulabilmektedirler.

Bir Yorum Yap