DOLAR

8,4975$%0.9

EURO

10,2738%0.95

GRAM ALTIN

496,36%1,00

ÇEYREK ALTIN

7.515,81%0,74

BİTCOİN

427899฿%-9.15416

ETHEREUM

32752Ξ%-8.69195

a

Ramazanda İzlenecek Filmler 2021

Ramazan ayı Müslüman alemi açısından kutsal sayılan bir aydır ve bu ayda oruç tutularak ibadet edilir. Ayrıca Kur’an-ı Kerim’in her gün düzenli olarak okunması ve hatim edilmesi de bu aya özgüdür. Bunun yanı sıra maneviyatın arttığı bu ayda insani duyguların yoğun yaşandığına şahit olunur. Oruç tutulacağı zaman sahura kalkılması gerekir ve iftar saatine kadar sürecek olan bu zaman diliminde belli bir saatten sonra yeme içmeye ara verilir. İftar vaktinde oruçlar açıldıktan sonra ise tekrar sahura kadar belirli bir zaman aralığında yeme içme serbesttir. Bu süre içerisinde yapılabilecek etkinlikler arasında film izlemek öne çıkarken Ramazanda İzlenecek Filmler 2021 de merak edilenler arasında yer alır. Ramazan ayında izlenen filmler genellikle dini temalı olurken klasikleşmiş filmlerden bir de Çağrı olmaktadır.

Çağrı filmi İslamiyet’in doğuşu ve Arap toplumunda yaşanan Cahiliye Dönemi’ni anlatan bir filmdir. Dönemin toplumsal olayları siyasi ve sosyal gelişmeleri konu edinilirken Hz. Muhammed’in peygamberliği, İslamiyet’i yaymak için verdiği mücadele ve yaşanan savaşlar da filmin içerisinde yer alır.

En güzel Ramazanda İzlenecek Dini Filmler 2021 önerileri;

 • Hazreti Muhammed’in Hayatı
 • Hz. Ömer
 • Çağrı
 • Hazreti Yusuf
 • Ashab-ı Kehf
 • Muna
 • Hazreti Süleyman’ın Krallığı
 • Ömer Muhtar
 • Ahmed Bin Hanbel
 • Hazreti Meryem

İlginizi çekebilir: Oruçluyken Krem Sürülür mü

Yazı İçeriği

Ramazan Ayında Hangi Filmler İzlenir ?

Ramazanda İzlenecek Filmler 2021 merak edilenler arasında yer alırken verilebilecek örnekler arasında sinema tarihine geçmiş kült filmlerden biri olan 7. Mühür de yer alır. 1957 yılında yapılan bu film Ingmar Bergman tarafından yönetmenliğinin yapıldığı ve kendisinin 3. Dönemine ait bir filmdir. Orta Çağ’da geçen filmin konusu ise bir şövalye ve yanındaki bayraktarı üzerine şekillenmektedir. Şövalyenin yaşadıkları ve Tanrı’ya karşı şüphe duyması ölümün eşiğine geldiğinde farklı bir boyut kazanır. Şövalyenin ölümle satranç oyununa kalkıştığı bu film de oldukça başarılı filmler arasındadır. 1993 yapımı Küçük Buddha filmi de Ramazan ayında izlenebilecek sinema filmleri arasında yer almaktadır.

İtalyan yönetmen Bernardo Bertolucci tarafından çekilen filmde Budizm ile ilgili bir konu işlenmektedir. Hindistan’da rağbet gören ve mistik bir yapıda olan Budizm filmin temasıdır ve reenkarnasyona inanan Budist rahipler üzerine konu şekillenir. Rahiplerin ölmüş liderlerinin başka bir bedende dünyaya geldiğine inanması ile film başlar ve konu bu tema üzerine inşa edilir. Bir başka film önerisi ise Hazreti Davut’un Kılıcı’dır. 1951 yapımı olan bu filmde de Davut peygamberin hikayesine yer verilmektedir. Filmin konusu Samuel’in 2. Kitabından esinlenerek hazırlanmıştır.

Aileniz ile beraber izlemeniz için için Ramazanda İzlenecek Filmler 2021 önerileri;

 • Satıcı
 • Kertenkele
 • Serçelerin Şarkısı
 • Cennetin Rengi
 • Uçurtmayı Vurmasınlar
 • Cennetin Çocukları
 • Güvercinin Kaybolan Gerdanlığı
 • Çöl İşaretçileri
 • Hakkını İsteyen Kadın
 • Guantanamo Yolu

Ramazan Boyunca İzlenmesi Gereken Filmler 2021

Ramazanda İzlenecek Filmler 2021 merak edilenler arasında yer alırken verilebilecek birçok güzel film örneği mevcuttur. Ramazan boyunca dini içerikli filmler izlenerek manevi ve kültürel açıdan birçok şey öğrenmek mümkündür. Ramazan ayında izlenebilecek filmlerden biri de 2016 yılı yapımı Ben-Hur filmidir. Yahudi bir prens ile Romalı komutan arasında geçen mücadeleyi anlatan film oldukça ilgi çekici bir konuya da sahip. Ben-Hur ve üvey kardeşi Roma generalinin kıyasıya mücadelesine konu olan film Yahudiler üzerine şekillenir. Ben-Hur’dan Romalıları eleştiren Yahudilerin ismini vermesini isteyen Romalı komutan bunu başaramayınca prens olan Ben-Hur’u sürgüne gönderir. Filmin bundan sonraki bölümlerinde yaşanan olaylar ikili arasındaki mücadeleyi anlatır. Bu filmde ayrıca Haluk Bilginer de oyuncular arasında yer alıyor.

Filmin yönetmeni ise Timur Bekmambetov. Ramazan akşamlarında izlenebilecek birbirinden keyifli filmler bulmak mümkün olurken tarihi olaylar hakkında bilgi edinmek isteyenlerin izleyebileceği filmlerden biri de 1953 yapımı Marthin Luther. 16. Yüzyılın başında geçen film Marthin Luther’in hikayesini anlatırken Katolik Kilisesi ile yaşadığı çatışmadan söz etmektedir. Hukuk öğrencisi olarak eğitim sürerken rahip olmaya karar veren Marthin Luther’in Katalik Kilisesi ile mücadelesi bu filmin temasıdır ve oldukça etkileyici bir filmdir.

İlginizi çekebilir: Oruçluyken Gusül Abdesti Alınır mı

Ramazanda İzlenebilecek Komedi Filmleri Önerileri 2021

Eltilerin Savaşı, Osmanlı Cumhuriyeti, Hükümet Kadın, Vizontele, Eyvah Eyvah, Neredesin Firuze, Organize İşler, Aile Arasında, GORA, Hababam Sınıfı Ramazanda izleyebileceğiniz en güzel komedi filmleri önerileridir.

Ramazanda İzlenebilecek Dram Filmleri Önerileri 2021

Esaretin Bedeli, Baba, Forrest Gump, Er Ryan’ı Kurtarmak, Ayla, Titanic, Hayat Güzeldir, Baba III, Geçmişin Gölgesinde, Piyanst Ramazanda izleyebileceğiniz en iyi dram filmleri önerileridir.

Ramazanda İzlenebilecek Aile Filmleri Önerileri 2021

Coco, Hachiko: A Dog’s Tale, Togo, The Pursuit of Happyness, Now You See Me, Fantastic Beasts and Where to Find Them, Christopher Robin Ramazanda ailenizle izleyebileceğiniz en güzel film önerileridir.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Oruçluyken Banyo Yapılırmı ?

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0