Güncel Haberler

Trafik Sigortası Fiyatları

trafik sigortasi fiyatlari 3839

2022 yılında trafik sigortası fiyatları; Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenmiş olmakta ve sigorta şirketleri aranarak trafik sigortası için teklif alınabilmektedir. Trafik sigortası fiyatları; sigorta paketlerine, ek teminatlara ve hasarsızlık indirimi uygulanıp uygulanmayacağına göre farklılık göstermektedir. 1 senelik olarak hazırlanan sigorta poliçesinin tarihi dolmadan önce yenilenmesi gerekmektedir. Yenilenmemesi durumunda; yenilenmediği her ay için gecikme zammı uygulanmaktadır. Ayrıca sigorta poliçesi hazırlanırken elde edilmiş olan indirim hakları da dikkate alınmamaktadır. Sigorta poliçesinin ruhsat sahibi adına hazırlanması gerekmektedir. Özel veya tüzel kişi olması fark etmemektedir. Araç satıldıktan sonra sigortası 15 gün süre ile yeni alıcıyı mağdur etmeyecek şekilde devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir: Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Halk Sigorta Trafik Sigortası Fiyatları Nasıldır?

Halk trafik sigortasının ücretleri için teklif almak isteyenler; herhangi bir Halkbank şubesine giderek poliçe hazırlatabilmektedirler. Ayrıca 0850 222 04 00 numarasından arayarak trafik sigortası hakkında detaylı bilgi alabilmeleri ve işlem yapabilmeleri mümkündür. Poliçe en kısa süre içerisinde başvuru sahibine ulaştırılmaktadır. Trafik sigortasının peşin veya kredi kartı ile ödenebilmesi mümkündür. Paraf kredi kartına sahip olanlar; 4 taksite bölerek ödeme yapabilmektedirler. 1 yıl süre ile hazırlanmaktadır. Araçlara uygulanan hasarsızlık indiriminden yararlanmak isteyenlerin, poliçe bitiş tarihinde poliçelerini yeniletmeleri gerekmektedir. Gecikenlerin hasarsızlık indirimi hakları kaybolmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Yeni Trafik Cezaları 2023

HDI Sigorta Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

HDI trafik sigortası ücretleri konusunda bilgi ve teklif almak isteyenler; 0850 222 8 434 numarasını arayabilmekte veya HDI Sigorta şubelerine gidebilmektedirler. Yapılması zorunlu olan trafik sigortası için tüm Türkiye’den HDI Sigorta hizmeti alınabilmektedir. Trafik sigortası fiyatları, eğer hak etmiş ise hasarsızlık indirimi yapılarak hesaplanmakta ve buna göre teklif verilmektedir. 1 yıl süre ile poliçe yapılabilmektedir. Sağlık giderleri, sürekli sakatlık ve ölüm teminatı verilmektedir. Ayrıca HDI Genişletilmiş Kasko yaptırılabilmekte veya trafik sigortasına ek hizmetler eklenebilmektedir. Alınabilecek ek hizmetler ise şöyledir:

  • Yol yardım hizmeti verilmektedir.
  • Çekici ve kurtarma hizmetleri alınabilmektedir.
  • Bilgi ve organizasyon hizmetleri bulunmaktadır.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Groupama Trafik Sigortası Ücretleri Nasıldır?

Groupama trafik sigortası fiyatları için teklif isteyecek olanlar; https://www.groupama.com.tr adresine girerek teklif iste butonuna tıklamalıdırlar. Aracın üçüncü şahıslara ve diğer araçlara verebileceği olası zararı güvence altına almak için yapılması gereken bir sigortadır. Ticari araç kazalarında da yolcuların başına gelen zararlar güvence altına alınmaktadır. Tirafik sigortası ile sunulan teminatlar aşağıdaki gibidir:

  • Zorunlu trafik teminatı
  • Zorunlu koltuk teminatı
  • İhtiyari mali sorumluluk sigortası

Araç sahiplerinin kendi araçlarının aldığı hasar için Groupama Kasko Sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Trafik sigortası bu hasarı karşılamamaktadır. Süper Oto, Elit Kasko, Klasik Oto, Marka Kasko, Moto Kasko gibi kasko paketleri seçilebilmektedir. Kaza durumunda teminat içeriği, asistans hizmetleri, hasar süreçlerinin hızlı yönetimi gibi hizmetleri bulunmaktadır.

Osmangazi Köprüsü Ücreti 2023

Anadolu Sigorta Trafik Sigortası Ücretleri Ne Kadardır?

Anadolu trafik sigortası fiyatları için teklif almak isteyenler; Anadolu Sigorta’nın satış kanallarından teklif alabilmektedirler. İş Bankası’ndan, https://www.anadolusigorta.com.tr adresinden veya Anadolu Sigorta’nın müşteri iletişim merkezini arayarak poliçe hazırlanması için talimat verebilmektedirler. Yaşanacak olası bir kaza sonucunda; adına poliçe düzenlenmiş olan kişinin diğer araca ve üçüncü şahıslara verebileceği zararların teminat altına alınması bu sigorta ile sağlanmaktadır. Araç satılmadığı, kullanılmayacak hale gelmediği, sigortalı vefat etmediği ve araç için yürürlükte mükerrer bir poliçe olmadığı sürece poliçenin vadesi bitmeden iptal edilebilmesi mümkün değildir. Trafik sigortası fiyatları; Anadolu Sigorta’nın sunduğu sigorta ürünlerine ve araca hasarsızlık indirimi uygulanıp uygulanmayacağına göre değişiklik göstermektedir.

Bir Yorum Yap