Güncel Fiyatlar

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

zorunlu trafik sigortasi fiyatlari 3820

2022 yılında zorunlu trafik sigortası ücretleri; Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yasal çerçeve doğrultusunda belirlenmektedir. Zorunlu trafik sigortası fiyatları; sigorta şirketlerinin sundukları ek hizmetlere ve araca hasarsızlık indirimi yapılacak olup olmamasına göre farklılık göstermektedir. Zorunlu trafik poliçesinin bitiş tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yenilenmemesi durumunda; bir sonraki poliçe yenilemesinde gecikme zammı uygulanarak poliçe yapılmaktadır. Ayrıca zorunlu trafik sigortası bulunmayan araçlar; trafik kontrolünde yakalandıklarında kendilerine ceza kesilmektedir. Çoğunlukla poliçeler yıllık olarak düzenlenmektedirler. Yeni araç alanların aracı isimlerine tescil ettirdikleri gün trafik poliçesi düzenletmeleri gerekmektedir. Trafik poliçesi yapılmayan her ay için %5 oranında gecikme sürprimi uygulaması bulunmaktadır.

Anadolu Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Nasıldır?

Anadolu zorunlu trafik sigortası ücretleri; seçilen trafik sigortası ürünlerine ve aracın hasarsız olup olmamasına göre farklılık göstermektedir. Ekstra trafik, süper trafik, sınırsız trafik, tam bakım trafik, trafik yol yardım sigortası gibi ürünler içerisinden seçim yapılmalıdır. Sigortam Cepte uygulamasından, https://www.anadolusigorta.com.tr adresinden, İş Bankası’nın şubelerinden, 0850 724 0 850 numarasından zorunlu trafik sigortası için teklif alınabilmektedir. Araç bilgilerinin bulunduğu güncel ruhsat ve kimlik belgesi ile zorunlu trafik sigortası yaptırılabilmektedir. 1 yıl vadeli olarak sigorta poliçeleri hazırlanmaktadır.

Allianz Zorunlu Trafik Sigortası Ücretleri Nasıldır?

Allianz zorunlu trafik sigortasının fiyatları için teklif alınması gerekmektedir. Allianz acentelerinden, Yapı Kredi Bankası’nın şubelerinden ve dijital bankacılık hizmetlerinden, 0850 399 99 99 numarasından, https://www.allianz.com.tr adresinden poliçe hazırlanması için talimat verilebilmektedir. Poliçeler yıllık olarak düzenlendiği için her yıl düzenli olarak poliçenin yeniletilmesi gerekmektedir. Aracın bu süreyi hasarsız geçirmesi durumunda; zorunlu trafik sigortası fiyatlarına hasarsızlık indirimi uygulanmaktadır. Maddi zararlar, sağlık giderleri, sürekli sakatlık ve ölüm teminatı bulunmaktadır. Seçilebilir ek teminatlar ise aşağıdaki gibidir:

  • Yol yardım hizmeti
  • Mini onarım hizmeti
  • Üçüncü şahıslara karşı mali sorumluluk
  • Ferdi kaza

Eureko Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

Eureko zorunlu trafik sigortası ücretleri; araca hasarsızlık indirimi uygulanıp uygulanmamasına, sigorta için tercih edilen pakete göre değişiklik göstermektedir. 0850 222 66 60 veya 0216 225 32 55 numaralı müşteri iletişim merkezi aranarak, https://www.eurekosigorta.com.tr adresine giriş yaparak, Garanti BBVA gibi anlaşmalı oldukları bankaların internet bankacılığından işlem yaparak poliçe hazırlatılabilmektedir. Yasal olarak yaptırılması zorunlu olan bu sigorta ile trafikteki temek risklerin güvence altına alınabilmesi mümkün olmaktadır. Eureko Sigorta zorunlu trafik sigortası ile kaza anındaki diğer araçlara ve üçüncü şahıslara verilen zararlar karşılanmaktadır. Ancak sigorta sahibinin kendi aracının zararı karşılanmamaktadır. Kendi aracının zararının karşılanması için Eureko Kasko Sigorta yaptırılması gerekmektedir. Zorunlu trafik sigortası yaptıranlara sunulan teminatlar şöyledir:

  • Maddi hasar teminatı
  • Tedavi teminatı
  • Sakatlanma ve vefat teminatı

Axa Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası Ücretleri Ne Kadardır?

Axa zorunlu trafik sigortası fiyatları konusunda bilgi almak için 0850 250 99 99 numaralı hattı aranabilmekte veya https://www.axasigorta.com.tr adresi üzerinden canlı destek menüsünden gerekli bilgi alınabilmektedir. Zorunlu trafik sigortası fiyatları; kapsamına ve araçların hasar geçmişlerine göre farklılık göstermektedir. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu kapsamında verilen bir hizmettir. Zorunlu trafik sigortası kapsamında hazırlanmış olan poliçede tanımlanan aracın kullanımında biri ölmüş, yaralanmış veya herhangi bir şey zarara uğramış ise; adına poliçe hazırlanmış olan araç sahibini payına düşen hukuki sorumluluğu sigorta limitleri dahilinde Axa Sigorta karşılamaktadır. Sigorta yaptıranın haksız taleplere karşı korunması da Axa Sigorta’nın teminatları arasındadır.

Bir Yorum Yap