Finans

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar, Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021 yılında da borcu olan vatandaşlarımızın arayışta olduğu bankalar arasında. Günümüzde pek çok kişinin banka ile yakından ilişkisi bulunur. Kimi mevduatını bankada tutarken kimisi ise bankadan aldığı borçları ödemeye çalışıyordur.

Bankadan kredi alırken sizin ödeme güçlüğünüze göre bir program belirlenir ve buna göre kredi başlatılır. Yani 50 bin liralık krediyi iki yılda ödemeniz için hiçbir banka size baskı yapmaz. Ancak işleriniz iyi gidiyorken yanlış bir karar vermiş ve kısa vadeli bir borç almış olabilirsiniz veya her şey yolunda olmasına rağmen işleriniz bir anda patlamış ve kredi borcuna ayıracak bir paranız kalmamış olabilir.  Ayırca birkaç bankada farklı tutarlarda kredi borcunuz olabilir. Örneğin X bankasına 10 bin TL Y bankasına 5,000 TL D bankasına 20 bin TL gibi. 

Bu dağınık borçlar sizin için sıkıntı oluşturabildiği gibi faiz oranları bazıları için yüksek bazıları için ise oldukça az olabilir. Bu durumda daha az ödeme güçlüğü çekmek için faiz oranı düşük olan bankadan diğer kredileri kapatmak için kredi çekip tüm borçları tek bir bankada toplamak faydaloı olabilir. Peki borç kapatma kredisi nasıl alınır? Hangi bankalar borç kapatma kredisi veriyor? Borç kapatma kredisi başvuru detayları nelerdir?

Borç Kapatma Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Bankalar her banka da ayrı olarak açılmış konut kredi hesapları için borç kapatma kredisi veremiyor. Fakat ihtiyaç kredisi ve taşıt kredilerinizi kapatmak için borç kapatma kredisinden yararlanabilirsiniz. Borç kapatma kredisi için gerekli olan evraklar nüfus cüzdanı fotokopiniz, ikametgah belgesi, maaş bordronuz ve son üç aya ait herhangi bir fatura. Tüm bu belgeleri getirdiğinizde başvurunuz değerlendirilmeye alınacaktır. Bankalar borç kapatma için çekeceğiniz kredi tutarını ödeyebileceğiniz bir tutar olarak kabul etmezse size kredi vermeyebilir. Böyle bir durumda karşılaşırsanız asla tekrar kredi çekerek kredi notunuzun bu durumda kötü etkilenmesine neden olmayın.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021

ING Bank

Aylık %0,99’dan başlayan faiz oranları ile borç kapatma kredisi ING’de. Değişik bankalara olan dağınık borçlarınızı toplayıp tek bir bankada birleştirmek istiyorsanız ING bu konuda size çözüm önerisi sunuyor. Ödemekte zorlandığınız ve vadesi yaklaşan borçlarınızı 60 aya varan vadelerle taksitlendirmek sizin elinizde. Sizde hemen ING’de hesap açarak aylık %0,99 faiz oranıyla 60 ay vadeli borç kapatma kredinizi alabilirsiniz. 

TEB

60 aya varan vadelerle aylık %0,95 faiz oranlarından yararlanarak borç kapatma kresinizi Teb’Den alabilirsiniz.  Aylık sadece 231 TL taksit ödeyerek  sizlerde 10,000 TL kredinizi tek bankada toplayabilirsiniz. 

Türkiye İş Bankası

Aylık %1,14 faiz oranı ile kredinizi yapılandırmak istiyorsanız, tercihinizi İş Bankası’ndan yana kullanabilirsiniz. Aylık 245 TL taksitle 10,000 TL borç kapatma krediniz Türkiye İş Bankasında.

Bir Yorum Yap